Reklam
Reklam
Reklam

Avcılar AK Parti İlçe Başkanı Karaarslan Belediye Başkanı Hançerli'ye sert çıktı!

AK Parti Avcılar İlçe Başkanı Yaşar Karaarslan İBB İmar Komisyonu’nda bekleyen ‘Avcılar’daki kooperatiflerin haklarının iade edilmesine ilişkin kanun teklifinin’ meclisten geçtiğini ve kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını duyurdu.

Karaarslan AK Parti Avcılar İlçe Başkanlığında yaptığı basın açıklamasında; “İnşallah bugün bu güzel kararı hep birlikte duyacaksınız. Bazı kooperatiflerde %70 e varan hak kayıpları kendilerine iade edildi. Bu sayede kentsel dönüşümün önündeki en büyük engel kalkmış oldu” diyerek müjde verdi. 

AK Parti Avcılar İlçe Başkanlığı tarafından ilçe binasında haklarının kaybeden kooperatiflerin haklarının iade edilmesi ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Avcılar AK Parti İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısına Avcılar Belediyesi AK Parti Meclis Üyeleri, AK Parti Avcılar İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı. 

Avcılar AK Parti İlçe Başkanı Karaarslan Avcılar’da İBB Meclisi’ne sunulan imar plan notu değişikliğinin Avcılar’da yönetmelik değişikliğinin ardından haklarını kaybeden kooperatiflerin haklarının iadesine ilişkin bir teklif olduğunu ancak Avcılar Belediye Başkanı tarafından Avcılar’ın tamamında bir kentsel dönüşüm yapılacağı algısı oluşturulduğunu dile getirdi. 

Karaarslan yaptığı basın açıklamasında özellikle 11.05’i bekleyerek bu saatin özel olduğunu ve başka ilçe başkanlıklarında da bu saatte açıklama yapılacağını duyurdu.

Karaarslan’ın ilçe başkanlığında gerçekleştirdiği basın açıklamasının öne çıkan başlıkları ise şu şekilde: 

Avcılar İstanbul’un en geri kalmış ilçesi ve maalesef 26 yıldır CHP zihniyeti yönetiyor

 “Avcılarımız biliyorsunuz İstanbul'un en sorunlu, hizmet açısından en geri kalmış ilçesi ve bu ilçe maalesef 26 yıldır CHP zihniyetiyle yönetiliyor. Basiretsiz ve sorumsuz belediyecilik anlayışının en güzel örneğini Avcılar’da yaşadık ve maalesef yaşamaya da devam ediyoruz. CHP'li yöneticiler Avcılar’a bir çivi bile çakmadığı gibi 1 milyarın üzerinde borç bıraktılar. Ne bir park ne bir okul be bir yol ne bir kaldırım ne bir kaldırım ne bir kapalı alan ne bir yeşil alan… Bunların hiçbirini yapmadılar, yapmıyorlar. Maalesef şu an ki belediye bir yıllık geçmişiyle Handan Toprak’ı bile aratıyor.

Dalga geçer gibi o kadar hasarlı bina varken belediye binalarını taşıdılar 

Yollar köstebek yuvasına dönmüş, kaldırımlar işgal altında, sosyal alanlara bir dirhem katkıları yok, çocuk parkları kafeteryalara dönüştürülmüş, ilçemiz tabela pisliğine dönmüş, zabıtanın denetimsizliği yüzünden birçok mahallemiz geri dönüşüm işyerleri adıyla Avcılar çöp evlere dönüştürülmüş. İşte böyle bir belediye… 

Coronavirüsü bile bunlardan daha insaflıdır

En büyük icraatı ise milletle dalga geçer gibi kendi canı tatlı olduğu için olsa gerek belediye binasını apar topar taşımak oldu. Onu da nereye taşıdı biliyor musunuz bizlerin kutsalı yaşlılarımızın evine… Yüzlerce yaşlının haklarını gasp ederek. Hem de Avcılar’da o kadar hasarlı bir bina varken halka hakaret edercesine gözlerinin içine baka baka bunu yaptı. Hasarlı binası olup da mühürlediklerine bile hiçbir şekilde yardımcı olmadılar ve olmuyorlar. Bunlar yetmiyormuş gibi devletin yaptıklarını sahiplenip kelime oyunları ile kendileri yapmış gösterme densizliğine kapıldılar. Devletin yaptırdığı okullarda, yollarda poz verme aciziyetine düştüler. İnanın coronavirüsü bile bunlardan daha insaflıdır.

Laf üreteceğinize iş üretin

Esas konumuza gelecek olursak, Avcılar için hiçbir şey yapmayan bu belediye halka yalan yanlış bilgiler sunarak beceriksizliklerini AK partimizi ve devletimizi hedef göstererek bundan sıyrılma çabasına girdiler. 26 yıldır Avcıları bu hale kimin getirdiği aşikârdır. Bay Belediye başkanımıza sesleniyorum. Laf üreteceğinize iş üretin.

Sayın Avcılar halkımız Kasım ayı meclisine getirilen kooperatiflerin müktesep haklarının (yani kazanılan hakların)iadesi için tüm meclis üyelerinin katılımıyla çalışma başlatılmıştı. Bu süreci o kadar berbat yönetti ki şov yapmaktan öteye gidemedi. Halkı yanlış bilgilendirdi. Meclisin bu çalışmasını sanki Avcılar’ın tümünde kentsel dönüşümü başlattım havasını estirdi. Ardından da Ak Partili meclis üyeleri bunu engelliyor diye yaygara kopardı. Bakanlığımızın, İl başkanımız Bayram Şenocak'ın ve İBB meclis üyelerimizin inanılmaz çabalarını yok sayma cüretine girişti. Bakanımızın her beyanında Avcılar bizim için en öncelikli ilçelerimizden demesini ve gerçekte de burası için yaptığı çalışmaları halka anlatmadı.

Bazı kooperatiflerde %70 e varan hak kayıpları kendilerine iade edildi

Bakanlığımızın ve Ak Partili CHP'li ve MHP'li meclis üyelerimizin üstün gayretiyle sadece Avcıları değil tüm İstanbul'u ilgilendiren çalışmalar tamamlandı (dikkat edin sadece kooperatiflerle ilgili). İnşallah bugün bu güzel kararı hep birlikte duyacaksınız. Bazı kooperatiflerde %70 e varan hak kayıpları kendilerine iade edildi. Bu sayede kentsel dönüşümün önündeki en büyük engel kalkmış oldu. Biliyorsunuz yine Avcılar Belediyesinin beceriksizliği yüzünden 2008'de 1700 e yakın binanın imarı düşürülmüştü. Onların kazanılmış haklarını da geçen yıl iade etmiştik. Bakanlığımız şuan Avcılara gerçekten çok özel ilgi gösteriyor. Bunu yakında çok güzel örnekleri ile göreceksiniz. Avcılar halkı bu dönem de CHP'den hizmet almak istediğini belirtti. Kararlarına saygı duyduk. Âmâ asla Avcılara küsmedik, kırılmadık. Aynı azimle gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık çalışıyoruz, çalışacağız. Avcıları beceriksiz belediye yönetimlerine rağmen geliştireceğiz, dönüştüreceğiz.”

Avcılar’da imar artışı çok kötü sonuçlar doğurabilir

Avcılar’da kat artışının mümkün olmayacağına ve küçük bir imar artışında bile çok kötü sonuçlar doğacağına işaret eden Avcılar AK Parti İlçe Başkanı Karaarslan AK Parti olarak en başından beri kat artışının mümkün olmayacağını ve en güzel kentsel dönüşüm formülünün ada bazlı dönüşüm olduğunu düşündüklerini de dile getirdi. 

Muhabir: Elif Soykan
Kamera:  İlkay Nur Kaya
Avcılar Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum