Reklam
Reklam
Reklam

'Anaların İsyanı Türkiye'yi Birleştirecek'

Vatan partisi tüm yurtta Diyarbakır’da çocukları için HDP İl Binasına dayanan Kürt analarına destek kampanyası başlattı.
Vatan Partisi Avcılar ilçe başkanlığı da, çocukları PKK tarafından dağa kaçırılan ve 17 gündür Diyarbakır il binası önünde oturma eyleme yapan Diyarbakır analarına destek için imza masası açtı. 'Anaların İsyanı Türkiye'yi Birleştirecek' sloganı ile başlatılan imza kampanyası için Avcılar Marmara Caddesi yürüyüş yolunda çadır kuruldu.

Diyarbakır analarının PKK’ya karşı mücadelesini destekleyen Vatan Partisi Öncü Kadın adına bir basın açıklaması yapan Avcılar İlçe Sekreteri Fatime Erçağ, Diyarbakır analarının bölücü örgüte karşı önemli bir mücadele başlattığını ve bu mücadeleyi başaracaklarına inançlarının tam olduğunu belirtti. "Hdp/Pkk'ya Karşı Anaların Yanındayız" sloganlarının atıldığı basın açıklamasında konuşan Vatan Partisi Avcılar İlçe Başkanı Yavuz Demirel,"Bugün Avcılar meydanında HDP/PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan annelerin acılarını ve feryatlarını paylaşmak için toplandık. Diyarbakırlı anneler 17 gündür evlatlarını geri almak için nöbet tutuyorlar. PKK’nın siyasi örgütü olan ve masum çocukları kandırıp, dağa götüren HDP’nin kapatılmasını talep ediyoruz. HDP kapatılsın, Diyarbakırlı annelerin çocukları geri verilsin. Bunun için Avcılarlı vatandaşlarımızı, Diyarbakır annelerini destek vermek için açtığımız imza kampanyasına destek vermeye davet ediyorum" dedi.
Vatandaşların, Avcılar Marmara caddesinde oluşturulan Diyarbakır analarına destek çadırında açılan imza kampanyasına yoğun destek vermesi dikkatlerden kaçmadı. Diyarbakır annelerini destek çadırı 24 Eylül 2019 tarihine kadar açık kalacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum