Reklam
Reklam

Kadına Şiddetle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi

Avcılar Kaymakamı Sayın Kemal İnan başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Kadına Şiddetle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
09 Nisan 2021 - 12:10 - Güncelleme: 09 Nisan 2021 - 12:20
Reklam
Avcılar Kaymakamımız Sayın Kemal İnan başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda gündem maddeleri Kurum amirleri ile birlikte değerlendirilerek toplumsal sorun olan kadına şiddet konularının önüne geçmek için Avcılar ilçesi olarak alınması gereken tedbirler üzerinde görüşüldü.

Toplantıda, aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele de etkinliğin en üst noktaya çıkarılması amacıyla, kurumlarca şiddete neden olan ekonomik, sosyal, psikolojik, kültürel vb. risk arttırıcı faktörlerin değerlendirilerek söz konusu risk artırıcı faktörlere karşı ilçe eylem planlarının hazırlanması, Kadına Acil Destek (KADES) uygulamasının yaygınlaştırılması amacıyla bilinçlendirme faaliyetlerinin ilçe genelinde billboardlarda yayınlanması gibi konular görüşüldü.

Bu haber 345 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum