Reklam
Reklam
Reklam

"İstifa Ettirilmemiş, Ücret Almaya Devam Ediyor"

İSMEK'te çalışan başörtülüleri aşağılayan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin istifa ettiği açıklanmıştı. CHP'nin, tepkileri dindirmek için böyle bir açıklama yaptığı, gerçekte ise Şişli'nin izne çıkarıldığı, 38 bin liralık maaşını almaya devam ettiği iddia edildi.

"İstifa Ettirilmemiş, Ücret Almaya Devam Ediyor"

İSMEK'te çalışan başörtülüleri aşağılayan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin istifa ettiği açıklanmıştı. CHP'nin, tepkileri dindirmek için böyle bir açıklama yaptığı, gerçekte ise Şişli'nin izne çıkarıldığı, 38 bin liralık maaşını almaya devam ettiği iddia edildi.

16 Şubat 2020 - 10:45

İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı İSMEK’te başörtülü kadınlara hakaret edip aşağılayan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin istifa etmediği ve 38 bin liralık maaşını almaya devam ettiği iddia edildi. 

CHP yönetiminin, kamuoyunun baskılarını engellemek için kelime oyunlarıyla Şişli’nin istifa ettiği yönünde algı operasyonu yaptığı konusunda şüpheli bir durum oluştu. İBB AK Parti Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş Yeşim Meltem Şişli’nin ‘istifa ettiği’ haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek,“CHP yönetimi Şişli’yi soruşturma neticelenene kadar izne çıkardı. Şişli, fiili olarak halen görevde ve İBB yönetimi ile ilişkisi kesilmedi” dedi. 

İBB AK Parti Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş, Şişli’nin görevinden istifa etmediğini, belediye yönetimi tarafından soruşturma neticelenene kadar izne çıkarıldığını belirterek, “Fiili olarak halen görevde ve İBB yönetimi ile ilişkisi kesilmedi" dedi.
Gökkuş, “CHP yönetimi milleti aldattı. Bu sözden pişmanlık duyuluyorsa, yapılacak en doğru şey Şişli’nin istifa etmesidir. Siz insanların inançlarıyla ve giyimiyle bu şekilde alay edeceksiniz, milletten tepki gelince oy için milleti kandıracaksınız. Yapılan bu, bunun başka adı da yoktur” şeklinde konuştu.Yeşim Meltem Şişli, İBB Genel Sekreter Yardımcısı, İGDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve KİPTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Şişli, hem Genel Sekreter Yardımcılığı maaşı alıyor, hem de belediye şirketlerden iki maaş alıyor. Şişli’nin toplam maaşının 38 bin TL olduğu ifade ediliyor. Edinilen bilgilere göre, Şişli’nin İBB ile ilişkisi kesilmediği ve izinli olarak gözüktüğü için maaşını da almaya devam ettiği iddia edildi. 

Konuyla ilgili olarak Şişli’nin istifa edip etmediğini sorduğumuz İBB’den verilen bilgide ise İmamoğlu’nun okuduğu dilekçede “Soruşturma süresince görevden uzaklaştırma” ifadesine dikkat çekerek istifa etmediğini doğrulandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) internet sitesinde İBB Genel Sekreter Yardımcısı  olarak Yeşim Meltem Şişli gözüküyor.   https://www.ibb.istanbul/CorporateUnit/Detail/17


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Yeşim Meltem Şişli hakkında, "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan soruşturma başlattığı öğrenildi.  Erkan Duyar hakkında ise "Görevi kötüye kullanma" suçu yönünden soruşturma yürütüldüğü kaydedildi.
Genel soruşturmadan sorumlu Başsavcıvekili Ömer Faruk Yıldırım'ın yürüttüğü soruşturma kapsamında, Yeşim Meltem Şişli'nin şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldığı belirtildi. Soruşturmada, eski Hayat Boyu Öğrenme genel müdürü Ali Koca'nın da tanık olarak bilgisine başvurulacağı kaydedildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatlarının da müdahillik talebinin olacağı belirtildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum