Reklam
Reklam

Fahiş Fiyatlar İçin Harekete Geçilmişti! Zincir Marketler Sözlü Savunma Verecek

Koronavirüs salgını sürecinde, perakende gıda ve temizlik ürünleri ticareti ile iştigal eden zincir marketler ile bunların tedarikçileri konumunda olan üretici ve toptancı seviyesindeki teşebbüsler hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 27 Ekim 2021 tarihinde yapılacak.

Fahiş Fiyatlar İçin Harekete Geçilmişti! Zincir Marketler Sözlü Savunma Verecek
27 Eylül 2021 - 18:47
Reklam
Öte yandan toplantıya söz almak üzere katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin 20 Ekim'e kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekiyor.

Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre, Rekabet Kurulunun 07.05.2020 tarih ve 20-23/298-M sayılı kararı uyarınca COVID-19 salgını sürecinde, perakende gıda ve temizlik ürünleri ticareti ile iştigal eden zincir marketler ile bunların tedarikçileri konumunda olan üretici ve toptancı seviyesindeki teşebbüslerin fiyatlama davranışlarının incelenmesine yönelik olarak açılan soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 27 Ekim 2021 tarihinde saat 10.30'da yapılacak.

KATILMAK İSTEYENLER 20 EKİME KADAR BAŞVURU YAPABİLECEK

Toplantıya söz almak üzere katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, "Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ" uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 20 Ekim 2021 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekiyor.
Bu haber 87 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum