Reklam
Reklam

CKD Anadolu Örgütlenmesinde Atağa Geçti

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Anadolu’da örgütlenme atağı içinde. Diyarbakır, Düzce, Manisa, Bolu, Zonguldak ve Ümraniye’de 6 yeni şube açıldı.

CKD Anadolu Örgütlenmesinde Atağa Geçti
28 Ekim 2020 - 13:48
Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Anadolu’da örgütlenme atağı içinde. CKD Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, son dönemde 6 yeni şube açılışı gerçekleşti.   Derneğin, daha önce örgütlenmesi bulunmayan Diyarbakır, Düzce ve İstanbul-Ümraniye İlçesinde yeni şubeleri açılırken; daha önce kapanan Manisa, Bolu ve Zonguldak illerinde ise CKD şubeleri, yeniden kuruluşunu tamamlayarak aktif hale geldi.            CKD Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Cumhuriyetimizin 97. Yıl dönümünün öncesinde, tüm Türkiye’ye yayılmış vatan ve Cumhuriyet bekçisi kız kardeşlerimiz, 6 şehirde daha yeni kardeşleriyle buluşmanın heyecanı ve gururu içindedir” denildi.

            Açıklamada,  derneğin,  bir süredir Anadolu şehirlerimiz başta olmak üzere,  tüm Türkiye’de il ve ilçeler düzeyinde yeni şube örgütlenmeleri atağı içinde olduğu kaydedilerek şu ifadelere yer verildi:

            “İlerleyen günlerde, başka yeni şubelerimizin de açılışını duyuracak olmanın sevincini de şimdiden paylaşmak istiyoruz. Ülkemiz, milli bilincinin şuurunda Cumhuriyet Kadınları varken, İstiklal Marşımızın dediği gibi, bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi tehdit eden hiçbir tehdit karşısında ‘korkma’sın.  Arkası sağlamdır. Milli Mücadelemizdeki anneannelerimiz, nasıl cephedeki askere; hastanedeki yaralıya; eğitimdeki talebeye; Meclisimizdeki Cumhuriyet devrimi önderlerine omuz ve el verdilerse, bugünün Cumhuriyet Kadınları da aynı ruhun özverisini hiçbir koşulda esirgemeyecek;  Cumhuriyetin kadına kazandırdığı kuvvetle, aynı gayeleri daha da ileriye götürecektir.”

 
Bu haber 7565 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum