Reklam
Reklam

Başkan Maçoğlu Ovacık Doğal Kooperatifinin Avcılar şube açılışını gerçekleştirdi

Başkan Maçoğlu Ovacık Doğal Kooperatifinin Avcılar şube açılışını gerçekleştirdi
11 Eylül 2021 - 19:20 - Güncelleme: 14 Eylül 2021 - 08:33
Reklam

Avcılar, merkez mahallesi  şamlı sokak,  Avcılar Ptt merkezinin karşısında hizmete giren Ovacık Doğal Ürünler Şubesinin açılışını Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu gerçekleştirdi.  Başkan  Mehmet Maçoğlu'nun geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle katılamadığı Avcılar şube  açılışına kooperatif yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu, açılış kurdelasını kestikten sonra yaptığı konuşmada, “Üretime verdiğiniz destek çok önemli bizim için. Sadece bu ülkede üretenlerin karşılığını aldığı bir yer burası. Burada hiçbir şekilde kar beklentisi yok. Bu anlamıyla da ülkede tarımın yok edilmesine karşılık burada da vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz. Emin olun yaptığımız tüm çalışmalar doğayı koruma çalışmasıdır. Biz, suyu ve toprağı koruyoruz. Ülkede 80’ne yakın kadın ve köy kooperatifi ile çalışıyoruz. Bal gibi ürünlerimiz analiz sonrası gelecek. Türkiye’nin farklı bölgelerinden köy kooperatifi ve kadın kooperatifi kuruyoruz. Buradan da öğrenci ve eğitime destek oluyoruz.” dedi.

Ovacık kooperatifi yetkilisi  Yılmaz Yeter ise yaptığı açıklamalarda “Amacımız burada tamamen çiftçinin üretimi aracı olmadan tüketici ile buluşturmak. Kooperatifimizde 30 kalem ürün var. Üreticilerden aldığımız ürünleri şartla alıyoruz. Yerli tohum kullanılarak, katkı maddesi olmadan ürünlerimizi satıyoruz. Halkımıza en sağlıklı şekilde ürünlerimizi sunuyoruz. Hiçbir ürün tahlile girmeden şubelere gelemez. Vatandaşlarımıza tahlil raporları ile de ürünlerimizi sunuyoruz.” diye konuştu.


Bu haber 59 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum