Reklam
Reklam

Avcılar Gara Şehitleri İçin Tek Yürek Oldu

Terör örgütü PKK'nın Gara bölgesinde 13 sivil vatandaşımızı şehit etmesinin ardından; Avcılar İlçesi Atatürkçü Düşünme Derneği tarafından bütün Siyasi Parti , Demokratik Kitle Örgütleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Avcılar halkını Marmara Caddesi Havuz Meydanına Anma Töreni için bekliyoruz çağrısı yapıldı.

17 Şubat 2021 - 17:03 - Güncelleme: 18 Şubat 2021 - 15:56
Reklam
Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadele kapsamında Irak'ın kuzeyinde başlattığı Pençe Kartal-2 Harekatının ardından terör örgütü PKK’nın yuvalandığı Gara bölgesinden acı haber gelmişti.

Bölgede yapılan incelemelerde terör örgütünün kaçırdığı 13 sivil vatandaşımızın bir mağarada şehit edildiği ortaya çıktı. Şehitlerin naaşları Türkiye'ye getirilirken toplumun her kesiminden şehitlere rahmet, terör örgütüne lanet yağdı.

Bu kapsamda harekete geçen Avcılar Atatürkçü Düşünce Derneği şehitlemiz için bir araya gelmeliyiz deyip duyuru yayınladı.

'Bayrağını Al Gel' adıyla yapılan davete katılanlar arasında Vatan Partisi, İyi Parti, Demokratik Sol Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve bir çok sivil toplum örgüyle muhtarlarda bu anlamlı çağrıya karşılık verip geldiler. Anma törenine saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başlandı ardından ADD İlçe Başkanı ve siyasi parti ilçe başkanları konuşma yaptılar.

Ev sahibi konumunda olan ADD İlçe Başkanı Celal Demirel "13 Vatandaşımızın kalleşçe şehit edilmesi biz vatan severler için büyük üzüntü yaşamamıza sebep oldu, şehit hepimizin şehidi bu millet bu devlet varoldukça şehitlerimiz olacaklar. Şehit ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaşasın Türkiye Kahrolsun PKK Kahrolsun Amerika." ifadelerinde bulundu.

Avcılar Vatan Partisi İlçe Başkanı Yavuz Demirel'in konuşmasında dikkat çeken konu başlıkları şu şekilde:

Yasta Değil Savaştayız

Bugün burada, şehit verdiğimiz 16 kahramanımızı anmak için toplandık. Buradan şehitlerimize Allah'tan rahmet, başta aileleri olmak üzere Türk Milletine başsağlığı diliyoruz. Şehitlerimizin katilini biliyoruz. Katil Amerikan emperyalizmi ve onun taşeronu PKK terör örgütüdür.

Türk-Amerikan Savaşı

Bugün bir Türk-Amerikan Savaşını yaşanmaktadır. 2014 Silivri Duvarlarının yıkılmasıyla başlayan bu süreç, 2015'te PKK terör örgütünü hendeklere gömerek devam etti. En son 15-16 Temmuz gecesi, başta Ankara İstanbul olmak üzere ülkemizin dört bir yanında Türk-Amerikan savaşı yaşandı. Bugün de Amerika, Suriye ve Irak'ın kuzeyinde Karagücü PKK ve PYD terör örgütlerine binlerce tır silah vermeyi sürdürüyor.

HDP Kapatılsın

Bu savaşı kazanmak için, PKK terör örgütünün eli kolu olan HDP'nin hiç bekletilmeden kapatılması gerekiyor.
Buradan, mecliste grubu olan siyasi partilerimize sesleniyoruz; Anayasamızın kendilerine verdiği yetkiyi kullanarak HDP'nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunmaya çağırıyoruz. 

TUĞÇENUR ACAR
Bu haber 2651 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum