Reklam
Reklam

Avcılar Belediyesi 2021 Bütçesi 365 Milyon Oldu

Avcılar Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısının üçüncü oturumu bugün saat 16.10'da yapıldı. Avcılar Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısının üçüncü birleşiminde, 2021 yılı bütçesi 365 milyon TL olarak belirlendi.

Avcılar Belediyesi 2021 Bütçesi 365 Milyon Oldu
21 Ekim 2020 - 18:02 - Güncelleme: 22 Ekim 2020 - 08:58
Reklam
Avcılar Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısının üçüncü oturumu yapıldı. Saat 16.10'da gerçekleşen oturum, Avcılar Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısının üçüncü birleşiminde, 2021 yılı bütçesi 365 milyon TL olarak belirlendi.Temel prensibinin gerçeklik olduğunu açıklayan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, konuşmasına Avcılar meclis üyelerini ve meclis toplantısını online izleyen vatandaşları selamlayarak başladı. Bütçeyi 365 milyon TL olarak ifade eden Başkan Hançerli, şunları kaydetti: "Bütçenin gerçekleşmesine inanıyorum, başaracağız. Benzer özelliklere sahip ilçelerle Avcılar'ın gelir bütçesinin diğerlere göre az. Emlak ve arsa bedelleri doğru orantılı. 1999 depremi İstanbul merkezli olmamasına rağmen İstanbul'da en çok etkilenen kent Avcılar'ımızdır. Bu nedenle bütçemiz çok yüksek değildir. 42 milyon metre karelik Avcılar'da 20 milyon metre kare rezerv alan kararı ile belediyemizin yetki alanında olmayan bir alandır. Tek başımıza karar alamıyoruz. Gelirlerin az olmasının nedenlerinden biri de budur. Kentsel dönüşüm, imar gelirleri belediye bütçesinde en önemli gelir kalemleridir."Avcılar halkının üzerine gitmeden alternatif gelirler çalışması yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini dile getiren Başkan Hançerli, "İnsan hayatı önemli. Varolan kaynakların etkili ve verimli kullanılması gerek. Az para ile çok iş yapmalıyız. 1700'ü aşkın çalışanlarımızda Avcılar'a çokça hizmet ettik. Bu Avcılar'ın başarısı. Güçlendirerek devam edeceğiz. 2021 bütçemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu. Yapılan çalışmaları açıklamadıklarını söyleyen Başkan Hançerli konuşmasına şöyle devam etti: "Yaptığımız işlerin açılışını yapmadık. Reklam yapmıyoruz. Tahtakale'de park yaptık, Yeşilkent'te park yaptık, Roman Kültür Merkezi yaptık, Gümüşpala'da Engelliler Merkezi yaptık, Dijital Kütüphane yaptık. Hizmet konusunda asla geri kalmayacağız. Bağış ve desteklerden yararlanacağız."Avcılar'da 1 yıl içinde gayrimenkul fiyatlarının artış gösterdiğini kaydeden Başkan Hançerli meclis üyelerine teşekkürlerini iletti. Herkesin örnek almasını diledi. Böylelikle oturum sonlandı.4.8.11.12. ve 14. maddeler oy birliği ile kabul edildi. Bir sonraki oturumun tarihi de 2 Kasım 2020 Pazartesi günü olarak açıklandı.Editör: Merve Kaya
Bu haber 21304 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Rümeysa Kaya
    5 ay önce
    Çok güzel haber sunumu olmuş. Başkanın yanında değildim ama yanındaymış gibi hissettirdi. Avcılar semtimiz yeniliklerle güzelleşiyor..