Reklam
Reklam
Reklam

"Anneler, babalar çocuklarımıza milli bilinci aşıyalım"

Avcılar Kaymakamı Kemal İnan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda anne babalara seslendi. İnan, 'Anneler babalar çocuklarımıza milli bilinci aşıyalım' dedi.

"Anneler, babalar çocuklarımıza milli bilinci aşıyalım"

Avcılar Kaymakamı Kemal İnan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda anne babalara seslendi. İnan, 'Anneler babalar çocuklarımıza milli bilinci aşıyalım' dedi.

22 Nisan 2020 - 16:42

Avcılar Kaymakamı Kemal İnan'ın TBMM'nin açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayınladığı yazılı mesaj şu şekilde:

Kıymetli Avcılar Hemşehrilerim;

Bugün; bayrağımızın, egemenlik ve demokrasi rüzgârını arkasına alarak “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” şiarıyla dalgalanmaya başladığı, necip Anadolu insanının içindeki vatan ve millet aşkıyla ortaya koyduğu, tüm dünyada ve hatta düşman tarafından dahi takdirle karşılanan milli mücadelenin taçlandırdığı yüce meclisimizi, 100. yılına ulaştırmanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Bir asır önce bugün Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, Büyük Millet Meclisinin açılışını gerçekleştirmiş ve yaptığı konuşmayla 29 Ekim 1923’te kurulacak devletin temelini tayin etmiştir. Bu temel, milletin egemenliğidir.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1929 tarihinde bu günü çocuk bayramı olarak ilan etmiştir. Atatürk’ün gözünde çocuklar, milletin geleceğidir. Bu bağlamda yıllardır ülkemizde 23 Nisanlar çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır. Bu topraklarda yaşayan her fert, barışın timsalidir ve bu ruh ülkemiz sınırlarını aşmış ve 1979 yılından itibaren dünya çocuklarının bayramı olarak kabul edilmiştir. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen çocukların katılımıyla 23 Nisanlar kutlanagelmektedir.

Dünya üzerinde çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. Fakat hâlihazırda tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını, ülkemizi de derinden etkilemiştir. Evde kalmamızın elzem olduğu bugünlerde vatandaşlarımız ile buluşamamanın üzüntüsü içerisindeyiz. Özellikle egemenliğimizin 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız bu yılda mezkûr salgının, yapılan tüm hazırlıkların telaşesine gölge düşürmesi bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Değerli anneler ve babalar;

Bu salgın günlerinde ebeveyn olarak üzerimize düşen vazifelerimiz bulunmaktadır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda evlerimizi bayraklarla donatıp evde yapacağımız etkinliklerle çocuklarımıza milli bilinç aşılanmalıdır. Günün anlam ve önemi çocuklara çeşitli aktivitelerle anlatılmalıdır. Zira çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Milli mirasımızın çocuklarımıza öğretilmesi ve Cumhuriyeti emanet edeceğimiz bilinçli bir neslin yetiştirilmesi için 23 Nisanlar önemli bir vesiledir.

Bu bağlamda korona virüs salgının en kısa sürede son bulmasını ve bir an önce sosyal yaşamımıza geri dönmemizi can-ı gönülden temenni ediyor, başta ülkem çocukları olmak üzere tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı halisane duygularımla kutluyorum.

Nice yüz yıllara…

Kemal İNAN
Avcılar Kaymakamı

Avcılar Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum